+420 606 954 652+420 606 954 652

Přednášky

Škola jachtingu

Jacht Camp 2015

Jacht camp Orlík 2015

Ve dnech 28.6. - 5.7.2015 jsme v Marině Orlík uspořádali společně s BALIC s.r.o. jachtařský tábor pro děti spojený se záchranářskými disciplínami jako je první pomoc, učení se správným technikám plavání a zachraňování utonulého.

Na tábor se celkem přihlásilo 20 dětí ve věku od 7 do 14 let. Zpočátku jsme měli trochu strach, že je mezi dětmi až příliš velký věkový rozdíl, ale nakonec to vůbec nevadilo. Starší jedinci skvěle zapadli a také se nadšeně účastnili všech aktivit. 

Zázemí jsme měli perfektní - 8 menších plachetnic (Cadet, Optimist, RS Feva), 2 víceposádkové jachty T-Boat 830i a First 570 a dřevěný motorový člun Petterson. Spalo se v chatkách pro 4 lidi (sprcha, záchod na chatce), jídlo a pití jsme měli po celý den, k dispozici byl bazén, pergola - prostě plná vybavenost.

 

Program byl většinou rozdělený do dvou částí dne - jednu část se jezdilo na plachetnicích, druhou část jsme zaplnili aktivitami na souši.

I přesto, že moc nefoukalo, jsme každý den jezdili na plachetnicích (nakonec bylo dobře, že foukalo málo, protože jeden den se rozfoukalo a hned chtěli všichni na břeh :)). Ze začátku jsme jezdili jen v zátoce a učili děti základy, další dny už jsme vyjeli i na jezero. Po pár dnech bylo vidět, že se děti opravdu něco naučily. Měly plachty na správné straně, správně utáhlé a i na správné straně seděly. Některé dny jsme vyrazili i na větší plachetnice, což se dětem opravdu líbilo. Předposlední den jsme uspořádali dvě rozjížďky a z každé postoupily dvě lodě do velkého a malého finále. V sobotu se velké i malé finále odjelo. Bylo to napínavé, moc nám nefoukalo, ale nakonec vyhráli ti nejlepší. Následně jsme dětem rozdali poháry a medaile, ze kterých měli obrovskou radost.

A jaké byly aktivity na suchu? Děti se učily uzle, každý den byly v bazénu a učily se např. zachraňování utonutého, správným plaveckým technikám. Každý tým (chatka) si vytvořil vlastní erb, trika a příběh. Měli jsme opičí dráhu, jeden den jsme byli na Orlíku v aquariu, hráli jsme různé hry na hřišti, grilovali jsme, jeden večer jsme měli skvělou přednášku od Jardy Havelky. Děti také pro vedoucí vytvořily "honbu za pokladem", což nás opravdu pobavilo a byli jsme nadšení, jak jsou kreativní. O zábavu zkrátka po celou dobu bylo postaráno  a to jak na vodě, tak i na souši.

Celý tábor rozhodně hodnotíme jako velice povedený a usuzujeme tak i z reakcí dětí a následně rodičů, kteří nám psali děkovné emaily. Další ročník určitě bude!

Děkujeme všem, kteří se na táboře podíleli nebo nám jakkoliv pomohli, bylo to skvělé!


Author

© 2015 - 2024 Olsprey s.r.o.
info@hebe4.cz
+420 756 236 123

Developed by M2system s.r.o.

Facebook YouTube Channel Auksys Booking System Email