+420 606 954 652+420 606 954 652

Přednášky

Škola jachtingu

Jachtařský tábor pro děti 2016

JACHT CAMP ORLÍK 2016

Další ročník jachtařského tábora pro děti je úspěšně za námi. Užili jsme si spoustu legrace, něco se naučili a těšíme se na další ročník. Příští rok připravujeme novinku - dva turnusy - Yacht Camp pro začátečníky a pokročilé. Sledujte naše stránky, budeme průběžně informovat o termínech tábora a jiných akcích.

A jak tábor probíhal?

Celkem bylo 24 dětí a dvě praktikantky, které byly na táboře loni a líbilo se jim to tak moc, že se nabídly dělat praktikantky. V neděli jsme se všichni sešli, seznámili se a děti se rozdělily do chatek a týmů. Vymyslely si týmový název a celý týden soutěžily a dostávaly body za různé aktivity.

V pondělí a úterý jsme šli na vodu, měli jsme k dispozici 6 Cadetů, 2 optimisty a jeden RS Vision od Honzy Myslíka. Nejdříve jsme děti učili základům v zátoce a poté jsme je vyvezli na jezero, kde už si mohli lépe vyzkoušet, jak loď funguje. Děti se vždy střídaly ve dvou partách, jedna půlka aktivity na břehu, druhá půlka na vodě. V úterý večer za námi dokonce přijela Česká televize a s Honzou Sedláčkem natáčeli reportáž o záchraně.

Ve středu jsme podnikli dálkovou plavbu z Mariny Orlík do Mariny Hřebeny. K dispozici jsme měli 7 kajutovýc lodí. Tímto děkujeme našim kamarádům z mariny, kteří byli tak hodní a podnikli plavbu na svých lodích s námi. Počasí nám více než přálo, v nárazech foukalo až 30 uzlů, takže jsme hned všichni dávali první ref a i tak to byl pro děti opravdový zážitek. Na Hřebenech jsme si dali oběd (děti palačinky, dospělí grilované maso) a vydali se zase zpátky. Myslíme si, že na tento zážitek děti jen tak nezapomenou. 

Čtvrtek se nesl v duchu tréninku na páteční závody. Zkoušeli jsme starty a krátké rozjíždky. Večer za námi přijel Jarda Havelka a udělal nám přednášku o závodech lodí Hebe. V pátek jsme pak celý den závodili, nejdříve bylo malé finále a poté velké. V sobotu už byly jen aktivity na souši - trénování uzlů, vodní záchrana, soutěže. Večer přijeli někteří z rodičů a bylo velké vyhlášení.

Program: Hry a soutěže s jachtařskou a záchranářskou tématikou včetně „přežití“ na moři, večery u ohně, povídání se špičkovým jachtařem, závěrečná regata a  slavnostní vyhlášení výsledků.

Celodenní aktivity:

  • základní výcvik na malých lodích
  • základní výcvik na víceposádkových jachtách
  • hry a soutěže na břehu
  • zdokonalování v technikách plavání ve venkovním bazénu s ohřevem
  • základní dovednosti pro poskytování první pomoci a postupů pro záchranu tonoucího

 

Technické zázemí: 6 x plachetnice pro mládež typu Cadet, 2 x optimist, víceposádkový speciál T boat 830i, RS Vision
Personální zajištění: 1 x vedoucí tábora, 2 x instruktoři pro jachting, 2 x instruktoři pro  plavecké a záchranářské disciplíny, 1 x zdravotník
Odborní garanti: Ing. Zdeněk Sünderhauf- kapitán posádky Hebe IV, jednatel Olsprey s.r.o.,  Mgr. Jan Sedláček- instruktor a odborný garant VZS ČČK a BALIC, s.r.o.
Organizátoři: společnost Olsprey s.r.o., tým Hebe IV, BALIC, s.r.o.- Basic Lifesaving Competence

Také bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na táboře podíleli, nějak nám pomohli  a přiložili ruku k dílu. Konkrétně pak posádkám lodí Intrigue, Jacqueline, Arlecchino, Vivien, Kett, Mamba. Dále Marině Orlík za perfektní zázemí, Honzovi Myslíkovi za půjčení lodi RS Vision, Martinu Hacmacovi za pomoc při spravování drobných nedostatků na lodích.

V galerii naleznete fotky z letošního ročníku.


© 2015 - 2024 Olsprey s.r.o.
info@hebe4.cz
+420 756 236 123

Developed by M2system s.r.o.

Facebook YouTube Channel Auksys Booking System Email